You are currently viewing Wycieczka do Kinoteki

Wycieczka do Kinoteki

  • Post author:
  • Post category:Wydarzenia

Wycieczka do Kinoteki

W środę (21.09) przedszkolaki z grupy III i IV wybrały się na wycieczkę do Kinoteki w Pałacu Kultury i Nauki. W ramach lekcji w kinie dowiedzieliśmy się jak powstają filmy animowane oraz obejrzeliśmy cudowną bajkę pt „Urwis” o przygodach uroczego psa.

Urwis od szczeniaka żył w luksusie, nauczony, że na jedno szczeknięcie ma do dyspozycji służbę, miski pełne serdelków i drapanie za uchem. Niestety jego ukochana Pani po długim i szczęśliwym życiu przenosi się do wieczności, a jej spadkobiercy nie lubią czworonogów. Z dnia na dzień rozpieszczony kanapowiec Urwis traci dach nad głową i jedyną bliską osobę. Sam w dzikim, pełnym niebezpieczeństw świecie musi nauczyć się panujących tam reguł.

Dzieciom wycieczka bardzo się podobała, po powrocie do przedszkola tworzyły swoje małe animacje oraz rozmawiały o przygodach Urwisa.