Plan na tydzień

12.01.2021r.

Szanowni Państwo, Rodzice grupy „Słoneczka”.

W związku z zaistniałą sytuacją nagłego zamknięcia przedszkola chciałybyśmy poinformować za pomocą strony przedszkola o tym, co dzieje się w naszej grupie.

Od dnia 04.01.2021 r. nasze szeregi zasila nowy nauczyciel Pani Daria Thorsen, która pełni rolę nauczyciela w grupie. W najbliższym czasie planujemy przygotowanie występu naszych dzieci z okazji Dnia Babci i Dziadka. Ponieważ w związku z ograniczeniami wynikającymi z obostrzeń pandemicznych niestety nie możemy zorganizować uroczystości i przyjąć gości w przedszkolu, dlatego powstał plan nagrania przygotowanych przez dzieci przedstawień. Na rytmice poznaliśmy piosenkę „Babciu droga Babciu, powiedz mi” (tekst w zakładce rytmika) oraz krótki wierszyk dla Babci i Dziadka „Niechaj dziadek z babunią tak nam długo żyją” a w kolejnych dniach mieliśmy powtarzać teksty i uczyć się ruchu scenicznego.

Po powrocie zrobimy upominki, niespodzianki dla babci i dziadka.

Liczymy na wyrozumiałość i zrozumienie sytuacji.

Pozdrawiamy Serdecznie

Beata, Magda, Daria

12.01.2021r.

Jeżeli ktoś z Państwa chce i może poćwiczyć z dzieckiem wiersz lub piosenkę to serdecznie zachęcamy do tego. Poniżej zamieszczamy teksty, które będą wykorzystane w przygotowywanym materiale do nagrań. Nie jest to obowiązkowe zadanie dla Państwa, natomiast dzieciom, osłuchanie z treścią, pomoże w procesie zapamiętywania już po powrocie do przedszkola.

Z góry dziękujemy.

Niechaj dziadek z babunią

Niechaj dziadek z babunią tak nam długo żyją,

póki komar i mucha morza nie wypiją.

A ty mucho, ty komarze, pijcie wodę powoli,

niech się dziadzio z babunią nażyją do woli.

Babciu, droga babciu

Babciu, droga babciu powiedz mi

Czy potrafisz zrobić to, co my?

My klaszczemy raz dwa trzy

Teraz babciu zrób to ty.

Babciu, droga babciu powiedz mi

My tupiemy tup-tup-tup

Teraz babciu ty to zrób!

Dziadku, drogi dziadku powiedz mi

Czy potrafisz zrobić to, co my?

My skaczemy raz, dwa, trzy
Teraz dziadku podskocz ty!

Dziadku, drogi dziadku powiedz mi

My całuski damy ci,

Teraz dziadku daj nam ty!

14.12.- 23.12.2020r.

„Nasza choinka”

1. „Pojazd Mikołaja” B. Formy- słuchanie i nauka wiersza; odpowiadanie na pytania dotyczące jego treści.

2. Wykonanie Mikołaja z figur geometrycznych (określanie ich nazw).

3. Nauka piosenki pt. „Mikołaj jedzie samochodem”.

4. Zabawa z el. biegu „Śnieżna burza”.

5. „Śniegowa gwiazdka” - ćwiczenia oddechowe.

6. „Wigilia u babci”- słuchanie opowiadania (zachęcanie do uczestnictwa w przygotowaniach świątecznych).

7. Praca plastyczna „Nasza choinka”- malowanie farbami plakatowymi choinek; zwracanie uwagi na pozostawienie porządku po skończonej pracy.

8. Zabawa na czworakach „Tunel”

9. Zabawa z el. równowagi „Dzieci przechodzą przez rzeczkę”.

10. Świąteczna dekoracja – rozmowa połączona z działaniem - oglądanie i przeliczanie elementów dekoracyjnych (zachęcanie do udzielania indywidualnych wypowiedzi).

12. „Choinka”- słuchanie wiersza z wykorzystaniem ilustracji (kształtowanie  spostrzegawczości poprzez zapamiętanie ozdób znajdujących się na choince, próby opisywania kolorów i kształtów; zachęcanie do wypowiedzi, formułowanie krótkich zdań).

13. „Bombka” – rysowanie kredkami świecowymi.

14. Domowe porządki- rozmowa połączona z obserwacją (uczulenie dzieci na przestrzeganie zasad obsługi urządzeń elektrycznych).

15. Zabawa bieżna „Biegnij za mną”.